Fienzi

Fienzi Nedir?

Fienzi, sadece Türkiye’ de üretilmiş kaliteli ve dizayn ürünleri ve Türkiye’de üretilmiş sanayi ve endüstriyel her tur urunu Avrupa’daki ve Amerika’daki kullanıcılara ulaştıran bir pazaryeridir. Merkezi Hollanda’dadır. Türkiye’nin E- İhracat ihtiyacına çözüm olarak kurulmuştur. Birçok üretici gerek maliyetler gerekse teknoloji ve operasyonel nedenlerle e-ihracat yapamamaktadır. Fienzi bu sorunu çözmek için kurulmuş bir pazaryeridir.

Fienzi

Fienzi Nasıl Çalışır?

Fienzi üzerinde ürünlerinizi satmak ayni yurtiçinde Amazon üzerinde urun satmaya benzer. Ancak daha kontrollüdür ve daha gerekli düzenlemeler, içerik zenginleştirmeleri Fienzi tarafından yapılmaktadır. Siz ürünlerinizi ve açıklamalarını ve resimleri gönderdikten sonra onları Fienzi sistemine İngilizce olarak yükleriz. Ürünler satıldıkça siz Türkiye’den sevk edebildiğiniz gibi bazı çok satacak ve sevkiyat acısından avantajlı ürünleri Hollanda’da kurulu depomuzda tutabiliyoruz. Burada ürünleriniz belli bir anlaşma karşılığı satılmak ya da satılmazsa size iade etmek şartıyla tutulabilir. Gerekli operasyonel işlemler konusunda yönlendirmeleri biz yapıyoruz.

Fienzi

Fienzi Üzerinden Kimler Satabilir?

Genel olarak Türkiye’de üretildiği müddetçe her urun satılabilir ve büyük küçük her tur markaya açıktır. Fienzi, Cin’den ya da uzak doğudan gelen DropShip ürünlerini satış amacıyla kullanılmaz. Müşterilerine belli bir kalite sunmak ve satıştan ödemeye, garantiden iadeye kadar kaliteli bir müşteri deneyimi yasatmak temel amalimizdir. Bu nedenle sadece Türkiye’de üretilen ürünleri satıyoruz.

Fienzi

Fienzi Nasıl Müşteri Bulur?

Fienzi hem kendisi reklam ve sosyal medya çalışmaları yaparak, hem de site üzerindeki ürünleri Fienzi markası ile Avrupa’daki yaklaşık 30’a yakın yerel pazaryeri ile entegre ederek müşteri bulur. Fienzi, Digizoom markasıdır ve Digizoom bir dijital marketing ajansıdır. Müşteri bulmak bizim isimiz.

Fienzi

Fienzi ile Nerelere Satabilirim?

Fienzi ile Almanya, Hollanda, İtalya, Fransa, İspanya, Portekiz, Polonya, İngiltere, Iranda, Danimarka, Norveç, Belçika, Avusturya, Finlandiya, İsveç, İsviçre, Romanya, Macaristan basta olmak üzere tüm Avrupa ülkeleri, Ukrayna, Rusya, Kanada, Amerika, Arjantin, Brezilya, Uruguay ve Paraguay’a satış yapabilirsiniz.

Fienzi - Marketplace for Turkish E-Export

Fienzi Hangi Pazaryerlerine Otomatik Yükleme Yapar?

Fienzi ile Amazon’a ait Avrupa’daki 6 yerel pazar yeri, Amerika Amazon dahil olmak üzere, Otto.de, bol.com, allegro.pl, rozetka.ua gibi temel Avrupa ve Amerikan pazaryerlerine otomatik bağlantı vardır.

Fienzi: Marketplace for Turkish Export Products Bilgi ve Başvuru Formu

Size elimizden geldiğince hızlı ve detaylı bilgi vermeyi çok isteriz. Fienzi sisteminde ürünlerinizi satmak için ürünleriniz hakkında detaylı bilgi gönderin, mümkünse resimler, fiyat politikanız, üretilen yerler ve urun kaliteniz hakkında bilgi veriniz. Özellikle satmak istediğiniz ülkeler varsa belirtiniz.

E-Commerce Marketing

Fienzi ile e-ihracat

Fienzi Nedir?
Fienzi, sadece Türkiye’ de üretilmiş kaliteli ve dizayn ürünleri ve Türkiye’de üretilmiş sanayi ve endüstriyel her tur urunu Avrupa’daki ve Amerika’daki kullanıcılara ulaştıran bir pazaryeridir. Merkezi Hollanda’dadır. Türkiye’nin E- İhracat ihtiyacına çözüm olarak kurulmuştur. Birçok üretici gerek maliyetler gerekse teknoloji ve operasyonel nedenlerle e-ihracat yapamamaktadır. Fienzi bu sorunu çözmek için kurulmuş bir pazaryeridir.Fienzi müşterilerine Fienzi Buyer Protection Program sunar. Bu müşterilerini aldıkları urunun kalitesi, sevkiyatı, iadesi ve sorun olduğunda değişimi konusunda garantileri ve en önemlisi müşteri memnuniyetini esas alır. Bu nedenle Fienzi ’de satılan ürünlerin kalitesi konusunda emin olmak isteriz. Avrupa Birliği ülkeleri ve EU kuralları gereği satış, iade, değişimler çok sıkı kurallara tabidir ve Fienzi bunların hepsini eksiksiz uygular.

Learn More, Gain More

Fienzi ve Sevkiyat

  • Fienzi ‘de satılan ürünleri satıcılar doğrudan Türkiye’den sevk edebildikleri gibi isterlerse bazı ürünlerini Hollanda’da kurulu Fienzi deposunda stoklayabilirler. Temel amaç müşteriye ürünleri 1-5 gün içinde sevk edebilmektir. Fienzi, Türkiye’den sevk eden küçük üreticiler için ve mikro ihracat sistemine kay itli olmayanlar için Türkiye’deki aracı şirket aracılığıyla e-ihracat işlemini yapar. Mikro ihracat sistemine kayıtlı ya da büyük ihracatçılar doğrudan ürünlerini sevk edebilirler. Üretici sevk ederken müşteriye sevk irsaliyesi ve proforma fatura ile urun gönderir. Eğer müşteri isterse ayrıca Fienzi tarafından VAT faturası gönderilir.
  • Sevk ücretleri çoğunlukla fiyatın içindedir. Çünkü ücretsiz sevkiyat bir pazarlama politikasıdır. Ancak hacim olarak fazla ya da ağırlık olarak fazla ürünler için sevkiyat ücretleri yansıtılabilir.

İadelerin Yönetimi

Bütün iadeler Fienzi’nin Hollanda’daki deposuna yapılır. Buradaki ürünler üreticisi ile iadenin ve urunun durumuna göre nasıl bir yöntem ile iade edileceği, ya da burada satılacağı/atığa çıkarılacağı ile ilgili gerekli çalışma yapıldıktan sonra birlikte karar verilir. Prensip olarak iadeler bozuk ve hatalı ürün nedeniyle ise üreticiler tarafından değiştirilir ya da masrafları karşılanır. Değişimler ve diğer sağlam ürünler tekrar Fienzi stokuna girer ve satışa açılır.

İadelerin Yönetimi

    Bütün iadeler Fienzi’nin Hollanda’daki deposuna yapılır. Buradaki ürünler üreticisi ile iadenin ve urunun durumuna göre nasıl bir yöntem ile iade edileceği, ya da burada satılacağı/atığa çıkarılacağı ile ilgili gerekli çalışma yapıldıktan sonra birlikte karar verilir. Prensip olarak iadeler bozuk ve hatalı ürün nedeniyle ise üreticiler tarafından değiştirilir ya da masrafları karşılanır. Değişimler ve diğer sağlam ürünler tekrar Fienzi stokuna girer ve satışa açılır.

Ödemeler

Satılan ve müşteriye ulaştırılan ürünlerin ödemeleri Fienzi tarafından satıcılara aylık, haftalık ya da 2 haftalık periyotlarda, satış adedine ve tutara göre değişken oranlarda anlaşılan tutarlar üzerinden ödenir.