Fienzi

Fienzi Nedir?

Fienzi Türkiye'nin e-ihracat köprüsüdür, Türk markalarını ve sadece Türkiye’de üretilmiş kaliteli ve dizayn ürünleri, moda, tekstil, tasarım ürünleri, ve Türkiye’de üretilmiş sanayi ve endüstriyel her tür ürünü Avrupa’da, Amerika ve Kanada’daki kullanıcılara ulaştıran bir eihracat ekosistemi ve pazaryeridir. Merkezi Hollanda’dadır. Türkiye’nin E-İhracat ihtiyacına çözüm olarak kurulmuştur. Birçok üretici gerek maliyetler gerekse teknolojik ve operasyonel nedenlerle e-ihracat yapamamaktadır. Fienzi bu sorunu çözmek için kurulmuş bir ekosistemdir.

Fienzi

Fienzi Nasıl Çalışır?

Fienzi üzerinde ürünlerinizi satmak bir kaç farklı yöntem öneriyoruz. Bunlardan iki tanesi en çok kullanılandır. 1-Siz ürünlerinizi Fienzi'ye satabilirsiniz, Fienzi müşterilerine satar. 2- Fienzi ekosistemi ile doğrudan sizin markanız ve kimliğiniz altında sizin ürünlerinizi müşteriye ulaştırırız. İsteyen markalar için ürünleri Fienzi.com üzerinde yayınlayabiliriz, yada sadece www.fienzi.com ve Fienzi storelarında marketplacelerde yayınyalabiliriz. O nedenle müşterilere ve markalara uygun çalışma şekline çoğunlukla uyum sağlayabiliyoruz.

Fienzi

Fienzi Üzerinden Kimler Satabilir?

Türk markaları ve genel olarak Türkiye’de üretildiği yada Türkiye'de belli büyüklüğe ulaşmış bir marka olduğu müddetçe her ürün satılabilir ve büyük küçük her tür markaya/üreticiye açıktır. Müşterilerine belli bir kalite sunmak ve satıştan ödemeye, garantiden iadeye kadar kaliteli bir müşteri deneyimi yaşatmak temel amacımızdır. Bu nedenle sadece belli bir dizayn, marka, kalite içeren ürünleri satıyoruz.

Fienzi

Fienzi Nasıl Müşteri Bulur?

Fienzi hem kendisi reklam ve sosyal medya çalışmaları yaparak, hem de Fienzi.com üzerindeki ürünleri Fienzi markası ile Avrupa’daki yaklaşık 30’a yakın yerel pazaryeri ile entegre ederek müşteri bulur. Fienzi, Digizoom markasıdır ve Digizoom bir dijital marketing ajansıdır. Müşteri bulmak bizim işimiz.

Fienzi

Fienzi ile Nerelere Satabilirim?

Fienzi ile Almanya, Hollanda, Amerika, Kanada, İtalya, Fransa, İspanya, Portekiz, Polonya, İngiltere, İrlanda, Danimarka, Norveç, Belçika, Avusturya, Finlandiya, İsveç, İsviçre, Romanya, Yunanistan, Macaristan başta olmak üzere tüm Avrupa ülkeleri ve Amerika'ya ve Kanada'ya satış yapabilirsiniz.

Fienzi - Marketplace for Turkish E-Export

Fienzi Hangi Pazaryerlerine Otomatik Yükleme Yapar?

Fienzi ile Amazon’a ait Avrupa’daki 6 yerel pazar yeri (İngiltere - FBA, Fransa-FBA, İspanya, İtalya, Almanya-FBA, Hollanda - Prime Delivery), Amazon Amerika, Amazon Kanada dahil olmak üzere, Otto.de, bol.com, allegro.pl, cdiscount, fnac, overstock, rozetka.ua gibi temel Avrupa ve Amerikan pazaryerlerine otomatik bağlantı vardır.

Fienzi: Marketplace for Turkish Export Products Bilgi ve Başvuru Formu

Size elimizden geldiğince hızlı ve detaylı bilgi vermeyi çok isteriz. Fienzi sisteminde ürünlerinizi satmak için ürünleriniz hakkında detaylı bilgi gönderin, mümkünse resimler, fiyat politikanız, üretilen yerler ve ürün kaliteniz hakkında bilgi veriniz. Özellikle satmak istediğiniz ülkeler varsa belirtiniz.

Fienzi İle Büyüyün.

Avrupa, Amerika ve Kanada'ya Ürün mü Satmak İstiyorsunuz?

Siz Üretin, Biz Satalım
Fienzi, markalarını Digizoom ile kendi adına büyütmek isteyen firmaların yanında ayrıca fienzi.com üzerinde satabilmek için ister kendi markaları ile isterlerse Fienzi (TM) markası ile ürün üretecek üreticiler arıyor. Özellikle ev dekorasyonu, ev tekstili, kişisel bakım ürünleri, vücut bakım ürünleri, aktif spor ürünleri, outdoor ve kamp ürünleri, bahçe ürünleri, küçük ev ve kişisel elektronik ürünleri, özel dizayn her tür ürün araşımız vardır.Giyim / Moda: Şu anda Fienzi ekosistemi üzerinde giyim ve ayakkabı ürünleri satmıyoruz, ancak markası ve hedefi olan bütün müşterilerimizi kendi markaları ile Avrupa'da büyütmek için e-ihracat programı kapsamında destekliyoruz, pazarlama, depo, iade, ödeme, Shopify ile websitesi, her tür pazar araştırması sunuyoruz.

E-Commerce Marketing

Fienzi ile e-ihracat

Fienzi Nedir?
Fienzi, Türk markaları ve sadece Türkiye’ de üretilmiş kaliteli ve dizayn ürünleri ve Türkiye’de üretilmiş sanayi ve endüstriyel her tür ürünü Avrupa’daki ve Amerika’daki kullanıcılara ulaştıran bir ekosistemdir. Merkezi Hollanda’dadır. Türkiye’nin E- İhracat ihtiyacına çözüm olarak kurulmuştur. Birçok üretici gerek maliyetler gerekse teknoloji ve operasyonel nedenlerle e-ihracat yapamamaktadır. Fienzi bu sorunu çözmek için kurulmuş bir pazaryeridir.Fienzi müşterilerine Fienzi Buyer Protection Program sunar. Bu müşterilerin aldıkları ürünün kalitesini garanti eden, zamanında ve eksiksiz sevkiyatı, gerektiğinde sorgusuz iadesi ve sorun olduğunda hızlıca değişimi ve müşteri hizmeti konusunda garantileri ve en önemlisi müşteri memnuniyetini esas alan bir platformdur. Bu nedenle Fienzi’de satılan ürünlerin kalitesi konusunda emin olmak isteriz. Avrupa Birliği ülkeleri ve AB kuralları gereği satış, iade, değişimler çok sıkı kurallara tabidir ve Fienzi bunların hepsini eksiksiz uygular.

Learn More, Gain More

Fienzi ve Sevkiyat

  • Fienzi'de satılan ürünleri satıcılar doğrudan Türkiye’den sevk edebildikleri gibi isterlerse bazı ürünlerini Hollanda’da kurulu Fienzi deposunda stoklayabilirler. Temel amaç müşteriye ürünleri 1-5 gün içinde sevk edebilmektir. Fienzi, Türkiye’den sevk eden küçük üreticiler için ve mikro ihracat sistemine kayıtlı olmayanlar için Türkiye’deki kurulu olan Fienzi şirketi aracılığıyla e-ihracat işlemini yapar. Mikro ihracat sistemine kayıtlı ya da büyük ihracatçılar doğrudan ürünlerini sevk edebilirler. Üretici Türkiye'den sevk ederken müşteriye bütün belgeleri ile ürün gönderir.
  • Satıcı bütün gümrük ve sevkiyat ücretleri, ürün satış tutarı üzerinden faturasını keserek DHL, UPS ve diğer eihracat ATR ve gümrük işlemi yapan bir sevkiyat firmasına teslim eder. Hesaplanan gümrük ve KDV ücretlerini öder. Ürün, faturası ile müşteriye gider. Daha sonra Digizoom alış satış fiyatı arasındaki fark yada komisyon, gümrük ve diğer vergileri satıcıya öder, kendi komisyonu içinde fatura keser. Bu şekilde muhasebesel olarak bir bütünlük sağlandığı gibi gümrük konusunda yada müşteriye ulaştırma konusunda olası sıkıntılarında önüne geçilir.
  • Sevk ücretleri çoğunlukla fiyatın içindedir. Çünkü ücretsiz sevkiyat bir pazarlama politikasıdır. Ancak hacim olarak fazla ya da ağırlık olarak fazla ürünler için sevkiyat ücretleri yansıtılabilir.

İadelerin Yönetimi

    Bütün iadeler Fienzi’nin Hollanda’daki deposuna yapılır. Buradaki ürünler üreticisi ile iadenin ve ürünün durumuna göre nasıl bir yöntem ile iade edileceği, ya da burada satılacağı/atığa çıkarılacağı ile ilgili gerekli çalışma yapıldıktan sonra birlikte karar verilir. Prensip olarak iadeler bozuk ve hatalı ürün nedeniyle ise üreticiler tarafından değiştirilir ya da masrafları karşılanır. Değişimler ve diğer sağlam ürünler tekrar Fienzi stoğuna girer ve satışa açılır.

Ödemeler

Satılan ve müşteriye ulaştırılan ürünlerin ödemeleri Fienzi tarafından satıcılara aylık, haftalık ya da 2 haftalık periyotlarda, satış adetlerine ve tutara göre değişken oranlarda anlaşılan tutarlar üzerinden ödenir. Ödemeler ister Türkiye'deki isterseniz varsa yurtdışındaki hesaplara yapılabilir.