Homesy

Homesy Nedir?

Homesy, sadece Türkiye’de üretilmiş kaliteli ve dizayn ürünleri, moda, tekstil, tasarım ürünleri, ve Türkiye’de üretilmiş sanayi ve endüstriyel her tür ürünü Avrupa’daki ve Amerika ve Kanada’daki Türk kullanıcılara ulaştıran bir eihracat ekosistemi ve pazaryeridir. Merkezi Hollanda’dadır. Türkiye’nin E-İhracat ihtiyacına çözüm olarak kurulmuştur. Birçok üretici gerek maliyetler gerekse teknolojik ve operasyonel nedenlerle e-ihracat yapamamaktadır. Homesy bu sorunu çözmek için kurulmuş bir ekosistemdir.

Homesy

Homesy Nasıl Çalışır?

Homesy Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları Türkiye'deki markaları, trendleri takip etmekte ve Türk ürünlerine ciddi bir talep göstermektedir. Araştırmalara göre yurtdışındaki Türk vatandaşlaro yada Türkiye kökenli vatandaşlarımız harcamalarının %65'ni Türk markalı ürünlere yapmaktadır. Siz ürünlerinizi ve açıklamalarını ve resimleri gönderdikten sonra onları Homesy sistemine TÜRKÇE olarak yükleriz. Ürünler satıldıkça siz Türkiye’den sevk edebildiğiniz gibi bazı çok satacak ve sevkiyat acısından avantajlı ürünleri Hollanda’da kurulu depomuzda tutabiliyoruz. Burada ürünleriniz belli bir anlaşma karşılığı satılmak ya da satılmazsa size iade etmek şartıyla tutulabiliriz. Gerekli operasyonel işlemler konusunda yönlendirmeleri biz yapıyoruz.

Homesy

Homesy Nasıl Müşteri Bulur?

Homesy hem kendisi reklam, email marketing ve sosyal medya çalışmaları yaparak, hem de influencer kullanarak müşteri bulur. Homesy, Digizoom markasıdır ve Digizoom bir dijital marketing ajansıdır. Müşteri bulmak bizim işimiz. Digizoom sisteminde aninda email gönderdiğimiz ve Avrupa'da yaşayan daha önce alışveriş yapmış 500.000'den fazla kişi kayıtlıdır.

Homesy: Memleketi Ayağınıza Getiren Sistem Bilgi ve Başvuru Formu

Size elimizden geldiğince hızlı ve detaylı bilgi vermeyi çok isteriz. Fienzi sisteminde ürünlerinizi satmak için ürünleriniz hakkında detaylı bilgi gönderin, mümkünse resimler, fiyat politikanız, üretilen yerler ve ürün kaliteniz hakkında bilgi veriniz. Özellikle satmak istediğiniz ülkeler varsa belirtiniz.

E-Commerce Marketing

Homesy ile e-ihracat

Homesy Nedir?
Homesy, sadece Türkiye’ de üretilmiş kaliteli ve dizayn ürünleri ve Türkiye’de üretilmiş sanayi ve endüstriyel her tür ürünü Avrupa’daki ve Amerika’daki kullanıcılara ulaştıran bir pazaryeridir. Merkezi Hollanda’dadır. Türkiye’nin E- İhracat ihtiyacına çözüm olarak kurulmuştur. Birçok üretici gerek maliyetler gerekse teknoloji ve operasyonel nedenlerle e-ihracat yapamamaktadır. Homesy bu sorunu çözmek için kurulmuş bir pazaryeridir.Homesy müşterilerine Homesy Buyer Protection Program sunar. Bu müşterilerin aldıkları ürünün kalitesini garanti eden, zamanında ve eksiksiz sevkiyatı, gerektiğinde sorgusuz iadesi ve sorun olduğunda hızlıca değişimi ve müşteri hizmeti konusunda garantileri ve en önemlisi müşteri memnuniyetini esas alan bir platformdur. Bu nedenle Homesy’de satılan ürünlerin kalitesi konusunda emin olmak isteriz. Avrupa Birliği ülkeleri ve AB kuralları gereği satış, iade, değişimler çok sıkı kurallara tabidir ve Homesy bunların hepsini eksiksiz uygular.

Learn More, Gain More

Homesy ve Sevkiyat

  • Homesy'de satılan ürünleri satıcılar doğrudan Türkiye’den sevk edebildikleri gibi isterlerse bazı ürünlerini Hollanda’da kurulu Homesy deposunda stoklayabilirler. Temel amaç müşteriye ürünleri 1-5 gün içinde sevk edebilmektir. Homesy, Türkiye’den sevk eden küçük üreticiler için ve mikro ihracat sistemine kayıtlı olmayanlar için Türkiye’deki kurulu olan Homesy şirketi aracılığıyla e-ihracat işlemini yapar. Mikro ihracat sistemine kayıtlı ya da büyük ihracatçılar doğrudan ürünlerini sevk edebilirler. Üretici Türkiye'den sevk ederken müşteriye bütün belgeleri ile ürün gönderir.
  • Sevk ücretleri çoğunlukla fiyatın içindedir. Çünkü ücretsiz sevkiyat bir pazarlama politikasıdır. Ancak hacim olarak fazla ya da ağırlık olarak fazla ürünler için sevkiyat ücretleri yansıtılabilir.

İadelerin Yönetimi

    Bütün iadeler Homesy’nin Hollanda’daki deposuna yapılır. Buradaki ürünler üreticisi ile iadenin ve ürünün durumuna göre nasıl bir yöntem ile iade edileceği, ya da burada satılacağı/atığa çıkarılacağı ile ilgili gerekli çalışma yapıldıktan sonra birlikte karar verilir. Prensip olarak iadeler bozuk ve hatalı ürün nedeniyle ise üreticiler tarafından değiştirilir ya da masrafları karşılanır. Değişimler ve diğer sağlam ürünler tekrar Homesy stoğuna girer ve satışa açılır.

Ödemeler

Satılan ve müşteriye ulaştırılan ürünlerin ödemeleri Homesy tarafından satıcılara aylık, haftalık ya da 2 haftalık periyotlarda, satış adetlerine ve tutara göre değişken oranlarda anlaşılan tutarlar üzerinden ödenir. Ödemeler ister Türkiye'deki isterseniz varsa yurtdışındaki hesaplara yapılabilir.